Dla mieszkańców Gminy Łomianki. Zajęcia teoretyczne poświęcone tematyce związanej z uprawianiem żeglarstwa

W ramach projektu Szkoła Żeglarstwa współfinansowanego przez Gminę Łomianki zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na zajęcia teoretyczne, które odbywać się będą w Łomiankach na ul. Akacjowej 20a. Wstęp wolny.

Terminarz i tematyka spotkań:

1. 22 lutego ( sobota), od godz. 18 15 – 20 00, prelekcja: Sankt Petersburg

 Relacja z rejsu, opis procedur podczas wpływania na wody Federacji Rosyjskiej, itp .

Zajęcia prowadzi Ryszard Stępnik.

2. 14 marca (sobota), od godz. 16 00- 18 00, Szkolenie:  Silniki wysokoprężne na jachcie czarterowym. Zajęcia przenosimy na inny termin. Nowy termin ogłosimy po 14 kwietnia.

Często przejmując jacht słyszymy “do silnika lepiej sie nie dotykaj”. Jednak są takie sytuacje kiedy silnik się zapowietrzy, trzeba wymienić filtr paliwa, naciągnąć pasek klinowy i umieć poradzić sobie z naprawą wielu innych drobnych awarii. Brak umiejętności radzenia sobie w takim momencie może doprowadzić  do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu załogi.

Zajęcia prowadzi Włodzimierz Ring

3. 14 marca (sobota), Żeglowanie wokół wysp Dedokonezu. Zajęcia przenosimy na inny termin. Nowy termin ogłosimy po 14 kwietnia.
 

  Wszystkim osobom zainteresowanym wybraniem się w tamte rejony pragniemy przekazać informację na temat:  charakterystyki akwenu, warunków pogodowych i atrakcji turystycznych.

Zajęcia prowadzi Andrzej Nocoń.

4.  04 kwietnia (sobota), 18 00 – 20 00, prelekcja: Żeglowanie w Chorwacji. Zajęcia przenosimy na inny termin. Nowy termin ogłosimy po 14 kwietnia.

Podczas spotkania przybliżymy temat żeglowania w Chorwacji, wyboru trasy i terminu rejsu, miejsc godnych polecenia,  kosztów rejsu , warunków pogodowych, itp.

Zajęcia prowadzi Marek Kosztyła