Dla mieszkańców Gminy Łomianki. Zajęcia teoretyczne poświęcone tematyce związanej z uprawianiem żeglarstwa

W ramach projektu Szkoła Żeglarstwa współfinansowanego przez Gminę Łomianki zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na zajęcia teoretyczne, które odbywać się będą w Łomiankach na ul. Akacjowej 20a. Wstęp wolny.

Terminarz i tematyka spotkań:

1. 22 lutego ( sobota), od godz. 18 15 – 20 00, prelekcja: Sankt Petersburg

 Relacja z rejsu, opis procedur podczas wpływania na wody Federacji Rosyjskiej, itp .

Zajęcia prowadzi Ryszard Stępnik.

2. 14 marca (sobota), od godz. 16 00- 18 00, Szkolenie:  Silniki wysokoprężne na jachcie czarterowym. Ze względu na pandemię koronawirusa zajęcia odbędą się w poźniejszym terminie.

Często przejmując jacht słyszymy “do silnika lepiej sie nie dotykaj”. Jednak są takie sytuacje kiedy silnik się zapowietrzy, trzeba wymienić filtr paliwa, naciągnąć pasek klinowy i umieć poradzić sobie z naprawą wielu innych drobnych awarii. Brak umiejętności radzenia sobie w takim momencie może doprowadzić  do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu załogi.

Zajęcia prowadzi Włodzimierz Ring

3. 14 marca (sobota), Żeglowanie wokół wysp Dedokonezu.  Ze względu na pandemię koronawirusa zajęcia odbędą się w poźniejszym terminie.
Wszystkim osobom zainteresowanym wybraniem się w tamte rejony pragniemy przekazać informację na temat:  charakterystyki akwenu, warunków pogodowych i atrakcji turystycznych.

Zajęcia prowadzi Andrzej Nocoń.

4.  25 lipca (sobota), 18 00 – 20 00, prelekcja: Żeglowanie w Chorwacji. 

Podczas spotkania przybliżymy temat żeglowania w Chorwacji, wyboru trasy i terminu rejsu, miejsc godnych polecenia,  kosztów rejsu , warunków pogodowych, itp.

Zajęcia prowadzi Marek Kosztyła

Uczestników zajęć prosimy o wypełnienie ankiety: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAN__q0DmqdUQldPVEdXSUEwR0tONFZTVVFDOTZMNkdURS4u