Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice

To już kolejny rok kiedy dla mieszkańców Gminy Stare Babice będziemy realizować projekt pod tytułem:  Żeglarstwo jako sposób na przeciwdziałanie patologiom społecznym,  który jest współfinansowany przez Gminę Stare Babice.

Podczas realizacji wspomnianego projektu wykorzystujemy zajęcia oparte na żeglarstwie do:

– promocji zdrowego stylu życia,

– upowszechniania zajęć motywujących do samorozwoju ,

– wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych.

– upowszechniamy wiedzę na temat jak hobby może być przeciwwagą dla rozwoju patologii społecznych.

Od uczestników zajęć nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Zajęcia  szczególnie kierujemy do dzieci i młodzieży, rodzin z dziećmi  oraz wszystkich osób zainteresowanych z terenu Gminy Stare Babice.  Szczególną uwagę przykładamy do osób z rodzin wielodzietnych, o niskim statusie społecznym i finansowym, niepełnosprawnych, wycofanych. Udział w zajęciach  jest  przeważnie bezpłatny. Na dole ogłoszenia znajdują się informacje organizacyjne oraz podany sposób rezerwacji miejsc.

W ramach projektu zapraszamy na następujące zajęcia:

 1. Rejsy po Jeziorze Dziekanowskim ( Gmina Łomianki) na jachcie typu Omega .

Rejsy po jeziorze Dziekanowskim mogą być dla Państwa okazją do zapoznania się z żeglowaniem albo początkiem nowego hobby, ewentualnie miejscem na  wspólne rodzinne przeżycie nowych doświadczeń,  rozbudzenie  marzeń lub zostać potraktowane jako sposób na spędzenie czasu. W ten sposób osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z żeglowaniem będą mogły spróbować i zobaczyć czy odpowiada im taka forma spędzania wolnego czasu.

Podczas  2,5 godzinnych zajęć , najpierw odbędzie się krótki instruktarz z zasad bezpieczeństwa i zachowania na jachcie, potem rejs po jeziorze Dziekanowskim.  W trakcie jednych zajęć na jachcie mogą  przebywać maksymalnie 4 osoby załogi + sternik.

Zajęcia skierowane są dla  dzieci i młodzieży,  rodzin z dziećmi  jak również do pozostałych zainteresowanych osób z terenu Gminy Stare Babice.

Udział w zajęciach  jest bezpłatny. Zapraszamy

Harmonogram zajęć jezioro Dziekanowskie:

DataGodz.Wolne miejscaOsoba prowadząca zajęcia
04 lipca ( niedziela)10 00 – 12 30Brak miejsc
Patryk tel. 507 829 566

 

Patryk tel. 507 829 566

12 30 – 15 00
 Brak miejsc
18 lipca ( niedziela)10 00 – 12 30brak miejsc
12 30 – 15 002
01 sierpnia (niedziela)10 00 – 12 30Brak miejscKamil Tel. 667 706 133
12 30 – 15 00brak miejsc
14 sierpnia (sobota)10 00 – 12 30brak miejscKamil Tel. 667 706 133
12 30 – 15 00Brak miejsc

 

 1. Cykl wykładów promujących żeglarstwo .

Zajęcia odbędą się na terenie Gminy Stare Babice, ewentualnie w formie online lub w plenerze (forma zajęć zależy od obostrzeń stosowanych z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju).

Zapraszamy na 1 zajęcia teoretyczne:

 • Spotkania organizacyjne  20 czerwca,  od godziny 17 00 do ok. 19 00 na terenie Parku Gminnego ul. Rynek 12 w Starych Babicach – spotkamy się na ławkach przy scenie.
 • 04 września, Prelekcja połączona z prezentacją  multimedialną, od godz. 16 00 do 18 00, Klub Mieszkańca Stare Babice ul. Polna 40

 Temat: Popularne akweny do żeglowania w Europie i na Świecie.

 Zaprezentujemy takie miejsca jak: Polska, Dania, Chorwacja, Grecja, Włochy, Korsyka, Norwegia, Szwecja, Karaiby, Seszele. Opowiemy również o specyfice żeglowania morskiego i śródlądowego, jak przygotować się do rejsu i czego się spodziewać na takich wyjazdach.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane. Udział w zajęciach  jest bezpłatny. 

Jeżeli macie Państwo propozycję  własnego tematu dotyczącego żeglarstwa morskiego lub śródlądowego, chcecie pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego uprawiania żeglarstwa,  prosimy na adres mailowy jkl.anv@wp.pl przesłać swoją propozycję  tematu zajęć.  Postaramy dopasować się do Państwa oczekiwań.

Wszystkie zajęcia będą prowadzić instruktorzy żeglarstwa lub osoby z dużym doświadczeniem morskim i śródlądowym.


3. Miniwyprawa Żeglarska “Śladami Pana Samochodzika”.

Miniwyprawa Żeglarska w formie 4 dniowego rejsu jachtem kabinowym typu Solina 800 o nazwie Inna. Rozpoczynamy i kończymy w Iławie na terenie przystani Skarbek ( Iława,  ul. Melchiora Wańkowicza 12) na jeziorze Jeziorak.

Inspiracją do Miniwyprawy “Śladami Pana Samochodzika” jest powieść Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i Kapitan Nemo, której akcja rozgrywa się nad jeziorem Jeziorak.

Podczas każdej Miniwyprawy   planujemy: poszukiwanie  miejsc opisanych w powieści Pan Samochodzik i Kapitan Nemo,  zwiedzanie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, jeziora Czyste na terenie rezerwatu Jasne ( światło w tym jeziorze dociera na głębokość 14-15 metrów) .

Nocleg i przygotowywanie posiłków na jachcie. Każdego dnia będziemy nocować w innym miejscu. Ostateczna trasa zostanie dostosowana do warunków hydrometeorologicznych.

W  jednej  Miniwyprawie może wziąć udział  4-6 osób załogi + sternik.

Miniwyprawa “Śladami Pana Samochodzika dedykowania jest głównie dla rodzin z dziećmi w wieku od 7 – 17 lat oraz młodzieży w wieku 18-24 lata.  Warunkowo dopuszczamy udział innych zainteresowanych mieszkańców Gminy Stare Babice ( jednak dopiero jeśli miejsca nie zostaną obsadzone przez osoby z  grupy docelowej). Warunkiem uczestnictwa w rejsie będzie przeczytanie książki Pan Samochodzik i Kapitan Nemo.

Dojazd i powrót  do miejsca spotkania uczestnicy zajęć będą realizować we własnym zakresie.  Zaokrętowanie pierwszego dnia rejsu do godz. 12 00, wyokrętowanie ostatniego dnia rejsu do godz. 15 00.

 Udział w zajęciach  częściowo płatny .   Każdy członek załogi wnosi składkę do kasy jachtowej   w wysokości 30 zł /dzień/ osobę. Składka  przeznaczona jest na pokrycie kosztów bytowych podczas rejsu ( jedzenie, paliwo do silnika zaburtowego,  gaz do kuchenki jachtowej, opłaty portowe inne niż w porcie macierzystym, itp.)  i przez sternika prowadzącego zajęcia ,będzie pobierana  w formie gotówkowej, w dniu rozpoczęcia rejsu.

Harmonogram zajęć

Lp.Termin zajęćWolne miejscaMiejsce spotkaniaTelefon kontaktowy
1od 24 do 28 lipca

 

(od soboty do środy)

Brak miejsc
pierwszego dnia rejsu  do godz. 12 00,Przystań Skarbek,

 

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C” miejsce 36, obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46
2od 15 do 19 sierpnia

 

( od niedzieli do czwartku)

 Brak miejsc
15 sierpnia do godz. 12 00,Przystań Skarbek,

 

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C” miejsce 36, obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46
3od 27 do 30 sierpnia

 

(od piątku do poniedziałku)

 

 

Brak miejsc

27 sierpnia, do godz. 12 00,Przystań Skarbek,

 

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C” miejsce 36, obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46

 1. Cykl spotkań z psychologiem

Zajęcia z psychologiem przeznaczone są dla wszystkich osób biorących udział w projekcie jak również dla innych  zainteresowanych z terenu Gminy Stare Babice. W ramach projektu przeprowadzimy 5 godzin zajęć,  na terenie Gminy Stare Babice lub w formie online (forma zajęć zależy od obostrzeń stosowanych z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju).

 • 17 lipca od godz. 10 00 do 12 00, w Starych Babicach, w Klubie mieszkańca ( Szkoła Podstawowa), ul. Polna 10.

Tematyka spotkania z psychologiem: Komunikacja interpersonalna, współdziałanie osób na
małej przestrzeni, budowanie pozytywnych relacji.

Udział w zajęciach  jest bezpłatny.  Zapraszamy.


 

Zgłoszenia na zajęcia  lub  dodatkowe pytania.

Zgłoszenia   swojego udziału zajęciach prosimy przesyłać w formie elektronicznej  na adres mailowy : jkl.anv@wp.pl .

W przesyłanym zgłoszeniu proszę podać:

– tytuł wiadomości:  „Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice”

– następnie  wybrać i podać rodzaj zajęć, termin i godzinę  ,

– imię i nazwiska  zgłaszanych osób, w tym dzieci i młodzież(ile,  w jakim wieku) oraz  osoby dorosłe,

– telefon kontaktowy oraz adres mailowy osoby zgłaszającej( do dalszej korespondencji).

W korespondencji zwrotnej otrzymacie Państwo potwierdzenie udziału w zajęciach.

Tak powinno wyglądać przykładowe zgłoszenie:

Tytuł wiadomości: Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice

Treść wiadomości: Zgłaszam 4 osoby ,Janek i Barbara Kowalscy w wieku 7 i 12 lat +  2 osoby dorosłe , Jan i Elżbieta Kowalscy, zajęcia na j. Dziekanowskim, dnia 4 lipca w godz. 10 00-12 30.  Tel. 125 125 125, adres mailowy: Jan.k@gmial.com

Dodatkowe pytania proszę kierować w formie elektronicznej na adres mailowy jkl.anv@wp.pl lub telefonicznie 515 12 64 46.


 

Sprawy organizacyjne.

 •  Jacht typu Omega zacumowany jest przy pomoście na  jeziorze Dziekanowskim niedaleko ulicy Wędkarskiej. Aby trafić do jachtu należy: w Dziekanowie Polskim  skręcić z ulicy Rolniczej w ul. Wędkarską. Na końcu tej ulicy znajduje się jezioro Dziewanowskie, po dojściu do jeziora skręcić w lewo( stojąc twarzą do jeziora) i iść ścieżką na brzegu jeziora przez ok. 100m.  Jacht  znajduje się przy pomoście w odległości  ok. 100 metrów od ul. Wędkarskiej.
 • Uczestników rezygnujących z zajęć  prosimy o jak najszybsze  przesłanie powiadomienia o  swojej rezygnacji,   w formie elektronicznej  na adres mailowy  jkl.anv@wp.pl lub powiadomić telefonicznie  osobę prowadzącą zajęcia.  W grafiku zajęć podane są telefony do osób prowadzących zajęcia.
 • Podczas  przebywania na jachcie uczestnicy zajęć muszą stosować się do uwag i zaleceń sternika,
 • Osoby niepełnoletnie, które będą same uczestniczyć w zajęciach (bez rodziców), na pierwsze zajęcia muszą dostarczyć zgodę rodziców. Bez zgody rodziców nie dopuścimy osób niepełnoletnich  do udziału w zajęciach. Pobierz zgodę (klik) – zgodę należy pobrać, wydrukować, podpisać.
 • Dojazd i powrót z zajęć każda osoba organizuje we własnym zakresie,
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub zdarzeń losowych utrudniających przeprowadzenie zajęć, termin zajęć zostanie zmieniony. W takiej sytuacji sternik prowadzący zajęcia ustali z Państwem nowy termin zajęć,
 • Podczas zapisów decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Osoby zapisane na Miniwyprawę Żeglarską  powinny  jeszcze przed wyjazdem do Iławy  odbyć przynajmniej 1 zajęcia na j. Dziewanowskim.
 • Zajęcia z psychologiem są nierozłączną częścią projektu i udział w tych zajęciach dotyczy wszystkich uczestników biorących udział w projekcie.
 • Osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie będą dopuszczane do udziału w zajęciach.
 • Szczegóły organizacyjne dotyczące Miniwyprawy „Śladami Pana Samochodzika” będą uzgadniane indywidualnie z osobami zapisanymi na ten rodzaj zajęć.
 • Osobom zapisanym na Miniwyprawę Żeglarską „Śladami Pana Samochodzika „ ,do przeczytania, w wersji elektronicznej, prześlemy książkę Pan Samochodzik i Kapitan Nemo.
 • Z przeprowadzonych zajęć jesteśmy zobowiązani sporządzać dokumentację fotograficzną . Prosimy o wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres jkl.anv@wp.pl  oświadczenia o zgodzie na udostępnianie wizerunku. Pobierz zgodę (klik)
 • Wysłanie  na adres mailowy jkl.anv@wp.pl zgłoszenia osób chętnych do  udziału w zajęciach  jest równoznaczne ze  zgodą na udostępnienie danych  osobowych  tych osób  do celów związanych z  realizacją zadań projektu Żeglarstwo jako sposób na przeciwdziałanie patologiom społecznym.
 • Zgodnie z art.13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki z siedzibą w Łomiankach (05-092), ul. Wiejska 12A;
 2. W Stowarzyszeniu Jachtklub Łomianki nie został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Prosimy o kierowanie wszelkiej korespondencji w zakresie ochrony danych osobowych na dres wskazany w punkcie pierwszym lub drogą elektroniczną na adres: jkl.anv@wp.pl;
 3. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 4. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą udostępniane podmiotom i osobom współpracującym z administratorem danych przy realizacji działań statutowych Stowarzyszenia Jachtklub Łomianki;
 5. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane nie będą przekazywane do Państwa trzeciego;
 6. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą przechowywane przez czas zgodny z obowiązującymi przepisami prawa;
 7. Posiada Pani/ Pan prawo do dostępu do swoich danych oraz danych syna/córki/podopiecznego ich sprostowania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych;
 8. Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego narusza przepisy ogólnego rozporządzenia ochrony danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016;
 9. Podanie danych przez Panią/Pana oraz syna/córki/podopiecznego jest dobrowolne jednak niezbędne do przyjęcia syna/córki/podopiecznego na zajęcia żeglarstwa.
 10. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również nie będą przetwarzane w formie profilowania.

Jezioro Dziekanowskie. Jak trafić do pomostu z zacumowanym jachtem?

Tak wygląda jacht typu Omega

Tak wygląda jacht typu Solina 800