Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice

To już kolejny rok kiedy dla mieszkańców Gminy Stare Babice będziemy realizować projekt pod tytułem:  Żeglarstwo jako sposób na przeciwdziałanie patologiom społecznym,  który jest współfinansowany przez Gminę Stare Babice.

Podczas realizacji wspomnianego projektu wykorzystujemy zajęcia oparte na żeglarstwie do:

– promocji zdrowego stylu życia,

– upowszechniania zajęć motywujących do samorozwoju ,

– wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych.

– upowszechniamy wiedzę na temat jak hobby może być przeciwwagą dla rozwoju patologii społecznych.

Zajęcia  szczególnie kierujemy do dzieci i młodzieży, rodzin z dziećmi  oraz wszystkich osób zainteresowanych z terenu Gminy Stare Babice. Udział w większości zajęć jest bezpłatny.

Zapraszamy na następujące zajęcia:


 1. Koncert Szantowy

Koncert odbędzie się 11 czerwca ( sobota) od godz. 19 00 do 21 30, w Parku Gminnym na Scenie Letniej w Starych Babicach ul. Rynek 21.  Wstęp wolny. Zapraszamy.

Przed koncertem, w tym samym miejscu,  od godz. 17 30 do 19 00 zajęcia z uczestnikami projektu.


 1. Rejsy po Jeziorze Dziekanowskim ( Gmina Łomianki) na jachcie typu Omega .

Zajęcia mają na celu wstępne zapoznanie uczestników z żeglowaniem. W ten sposób osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z żeglarstwem lub  nie były na jachcie żaglowym będą mogły spróbować i zobaczyć czy odpowiada im taka forma spędzania wolnego czasu.

Krótki rejs może być początkiem nowego hobby, miejscem na  wspólnie rodzinnie przeżycie nowych doświadczeń,   krótki rejs  może rozbudzi  marzenia lub będzie zwykłym  sposobem na spędzenie czasu.

Podczas  2,5 godzinnych zajęć , najpierw odbędzie się krótki instruktarz z zasad bezpieczeństwa i zachowania na jachcie, potem rejs po jeziorze Dziekanowskim.  W trakcie jednych zajęć na jachcie mogą  przebywać maksymalnie 4 osoby załogi + sternik.

Zajęcia skierowane są dla  dzieci i młodzieży,  rodzin z dziećmi  jak również do pozostałych zainteresowanych osób z terenu Gminy Stare Babice.

Udział w zajęciach  jest bezpłatny. Zapraszamy

Harmonogram zajęć jezioro Dziekanowskie:

DataGodz.Wolne miejscaOsoba prowadząca zajęciaUwagi
02 lipca (sobota)10 00 – 12 30Brak miejscKamil

 

tel. 667 706 133

 
02 lipca (sobota)12 30 – 15 00Brak MiejscKamil

 

tel. 667 706 133

17 lipca (niedziela)10 00 – 12 30Brak miejscKamil

 

tel. 667 706 133

 
17 lipca (niedziela)12 30 – 15 00Kamil

 

tel. 667 706 133

24 lipca (niedziela)10 00 – 12 304Kamil

 

tel. 667 706 133

 
24 lipca (niedziela)12 30 – 15 004Kamil

 

tel. 667 706 133

14 sierpnia (sobota)10 00 – 12 304Kamil

 

tel. 667 706 133

 
14 sierpnia (sobota)12 30 – 15 004Kamil

 

tel. 667 706 133

28 sierpnia

niedziela)

10 00-12 30Brak miejscKamil

 

tel. 667 706 133

 
28 sierpnia

 

niedziela)

12 30 – 15 004Kamil

 

tel. 667 706 133


 1. Cykl wykładów promujących żeglarstwo .

Zajęcia odbędą się na terenie Gminy Stare Babice, ewentualnie w formie online lub w plenerze (forma zajęć zależy od obostrzeń stosowanych z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju).  Do 15 czerwca zamieścimy dokładny terminarz zajęć.

W zajęciach mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby z terenu  Gminy Stare Babice. Udział w zajęciach  jest bezpłatny.  Zapraszamy.

Tematyka zajęć i prezentacji multimedialnych :

 1. Prezentacja projektu i spotkanie organizacyjne z uczestnikami zajęć, nauka podstawowych węzłów żeglarskich,  omówienie zasad bezpiecznego zachowania na jachcie, jakie są ograniczenia prawne aby zacząć żeglować, itp.
 2. Żeglarstwo morskie i śródlądowe, jak postępować aby bezpiecznie żeglować,  omówimy również czym się kierować przy wyborze jachtu, akwenu, załogi,  itp.
 3. Prezentacje multimedialne z rejsów kilku rejsów.

Jeżeli macie Państwo propozycję  własnego tematu dotyczącego żeglarstwa morskiego lub śródlądowego, chcecie pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego uprawiania żeglarstwa,  prosimy na adres mailowy jkl.anv@wp.pl przesłać propozycję  tematu zajęć.  Postaramy się poprowadzić takie zajęcia.

Wszystkie zajęcia będą prowadzić instruktorzy żeglarstwa lub osoby z dużym doświadczeniem morskim i śródlądowym.


 1. Mini Wyprawa Żeglarska “Śladami Pana Samochodzika”.

Mini Wyprawa Żeglarska w formie 4 dniowego rejsu jachtem kabinowym typu Solina 800 o nazwie Inna. Rozpoczynamy i kończymy w Iławie na terenie przystani Skarbek ( Iława,  ul. Melchiora Wańkowicza 12) na jeziorze Jeziorak.

Inspiracją do Mini Wyprawy “Śladami Pana Samochodzika” jest powieść Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i Kapitan Nemo, której akcja rozgrywa się nad jeziorem Jeziorak.

Podczas każdej Mini Wyprawy   planujemy: poszukiwanie  miejsc opisanych w powieści Pan Samochodzik i Kapitan Nemo,  zwiedzanie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, jeziora Czyste na terenie rezerwatu Jasne ( światło w tym jeziorze dociera na głębokość 14-15 metrów) .

Nocleg i przygotowywanie posiłków na jachcie. Każdego dnia będziemy nocować w innym miejscu. Ostateczna trasa zostanie dostosowana do warunków hydrometeorologicznych.

W czasie  jednej  Mini Wyprawie może wziąć udział  4-6 osób załogi.

Mini Wyprawa “Śladami Pana Samochodzika dedykowania jest głównie dla rodzin z dziećmi w wieku od 7 – 17 lat oraz młodzieży w wieku 18-24 lata.  Warunkowo dopuszczamy udział innych zainteresowanych mieszkańców Gminy Stare Babice ( jednak dopiero jeśli miejsca nie zostaną obsadzone przez osoby z  grupy docelowej). Warunkiem uczestnictwa w rejsie będzie przeczytanie książki Pan Samochodzik i Kapitan Nemo.

Dojazd i powrót  do miejsca spotkania uczestnicy zajęć będą realizować we własnym zakresie.  Zaokrętowanie pierwszego dnia rejsu do godz. 12 00, wyokrętowanie ostatniego dnia rejsu do godz. 15 00.

 Udział w zajęciach  częściowo płatny .   Składka  w wysokości 40 zł /dzień/ osobę,  przeznaczona jest na pokrycie kosztów bytowych podczas rejsu ( jedzenie, paliwo do silnika zaburtowego,  gaz do kuchenki jachtowej, opłaty portowe inne niż w porcie macierzystym, itp.) . Składka pobierana jest przez sternika w formie gotówkowej w dniu rozpoczęcia rejsu.

Harmonogram zajęć

Lp.Termin zajęćWolne miejscaUczestnicyMiejsce spotkaniaTelefon kontaktowy
1Od 25 do 28 czerwca

 

( od soboty do wtorku)

Brak miejsc 24 czerwca do godz. 12 00,

 

Przystań Skarbek,

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C”, miejsce 36 obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46
2od 31 lipca do 04 sierpnia
(od niedzieli do czwartku)
Brak miejsc 24 lipca od godz. 14 00,

 

Przystań Skarbek,

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C”, miejsce 36 obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46
3od 04-07 sierpnia
( od czwartku do niedzieli)
Brak miejsc 28 lipca, do godz. 12 00,

 

Przystań Skarbek,

Iława, ul. Melchiora Wańkowicza 12, pirs „C”, miejsce 36  obok jachtu o nazwie INNA

515 12 64 46

 1. Cykl spotkań z psychologiem

Zajęcia z psychologiem przeznaczone są dla wszystkich osób biorących udział w projekcie jak również dla innych  zainteresowanych z terenu Gminy Stare Babice. W ramach projektu przeprowadzimy 5 godzin zajęć,  na terenie Gminy Stare Babice lub w formie online (forma zajęć zależy od obostrzeń stosowanych z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju).

Dokładny terminarz oraz formę  zajęć z psychologiem ogłosimy do 15 czerwca.

Udział w zajęciach  jest bezpłatny.  Zapraszamy.


Zgłoszenia na zajęcia  lub  dodatkowe pytania.

Zgłoszenia   swojego udziału zajęciach prosimy przesyłać w formie elektronicznej  na adres mailowy : jkl.anv@wp.pl .

W przesyłanym zgłoszeniu proszę podać:

– tytuł wiadomości:  „Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice”

– następnie  wybrać i podać rodzaj zajęć, termin i godzinę  ,

– imię i nazwiska  zgłaszanych osób, w tym dzieci i młodzież(ile,  w jakim wieku) oraz  osoby dorosłe,

– telefon kontaktowy oraz adres mailowy osoby zgłaszającej( do dalszej korespondencji).

W korespondencji zwrotnej otrzymacie Państwo potwierdzenie udziału w zajęciach.

Tak powinno wyglądać przykładowe zgłoszenie:

Tytuł wiadomości: Zajęcia dla mieszkańców Gminy Stare Babice

Treść wiadomości: Zgłaszam 4 osoby ,Janek i Barbara Kowalscy w wieku 7 i 12 lat +  2 osoby dorosłe , Jan i Elżbieta Kowalscy, zajęcia na j. Dziekanowskim, dnia 4 lipca w godz. 10 00-12 30.  Tel. 125 125 125, adres mailowy: Jan.k@gmial.com


Dodatkowe pytania proszę kierować w formie elektronicznej na adres mailowy jkl.anv@wp.pl lub telefonicznie 515 12 64 46.


Sprawy organizacyjne.

 •  Jacht typu Omega zacumowany jest przy pomoście obok baru Na Skarpie na  jeziorze Dziekanowskim  w Dziekanowie Polskim niedaleko ulicy Przy Jeziorze .
 •  Aby trafić do jachtu należy:

–  skręcić z ulicy Rolniczej w ul. Przy Jeziorze i dojechać do końca zabudowań.  Jacht  znajduje się po lewej stronie od końca zabudowań,  przy pomoście obok baru na Skarpie, ok. 50m od ulicy.

 • Uczestników rezygnujących z zajęć  prosimy o jak najszybsze  przesłanie powiadomienia o  swojej rezygnacji,   w formie elektronicznej  na adres mailowy  jkl.anv@wp.pl lub powiadomić telefonicznie  osobę prowadzącą zajęcia.  W grafiku zajęć podane są telefony do osób prowadzących zajęcia.
 • Podczas  przebywania na jachcie uczestnicy zajęć muszą stosować się do uwag i zaleceń sternika,
 • Osoby niepełnoletnie, które będą same uczestniczyć w zajęciach (bez rodziców), na pierwsze zajęcia muszą dostarczyć zgodę rodziców. Bez zgody rodziców nie dopuścimy osób niepełnoletnich  do udziału w zajęciach. Zgoda rodziców (klik) – zgodę należy pobrać, wydrukować, podpisać.
 • Dojazd i powrót z zajęć każda osoba organizuje we własnym zakresie,
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub zdarzeń losowych utrudniających przeprowadzenie zajęć, termin zajęć zostanie zmieniony. W takiej sytuacji sternik prowadzący zajęcia ustali z Państwem nowy termin zajęć,
 • Podczas zapisów decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Osoby zapisane na Miniwyprawę Żeglarską  powinny  jeszcze przed wyjazdem do Iławy  odbyć przynajmniej 1 zajęcia na j. Dziewanowskim.
 • Zajęcia z psychologiem są nierozłączną częścią projektu i udział w tych zajęciach dotyczy wszystkich uczestników biorących udział w projekcie.
 • Osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie będą dopuszczane do udziału w zajęciach.
 • Szczegóły organizacyjne dotyczące Miniwyprawy „Śladami Pana Samochodzika” będą uzgadniane indywidualnie z osobami zapisanymi na ten rodzaj zajęć.
 • Osobom zapisanym na Miniwyprawę Żeglarską „Śladami Pana Samochodzika „ , w wersji elektronicznej, do przeczytania, prześlemy książkę Pan Samochodzik i Kapitan Nemo.
 • Z przeprowadzonych zajęć jesteśmy zobowiązani sporządzać dokumentację fotograficzną . Prosimy o wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres jkl.anv@wp.pl  oświadczenia o zgodzie na udostępnianie wizerunku. Oświadczenia rodziców (klik)
 • Wysłanie zgłoszenia udziału w zajęciach  jest równoznaczne ze  zgodą na udostępnienie danych  osobowych zgłoszonych osób do celów realizacji projektu.
 • Zgodnie z art.13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki z siedzibą w Łomiankach (05-092), ul. Wiejska 12A;
 2. W Stowarzyszeniu Jachtklub Łomianki nie został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Prosimy o kierowanie wszelkiej korespondencji w zakresie ochrony danych osobowych na dres wskazany w punkcie pierwszym lub drogą elektroniczną na adres: anv@wp.pl;
 3. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 4. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą udostępniane podmiotom i osobom współpracującym z administratorem danych przy realizacji działań statutowych Stowarzyszenia Jachtklub Łomianki;
 5. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane nie będą przekazywane do Państwa trzeciego;
 6. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe będą przechowywane przez czas zgodny z obowiązującymi przepisami prawa;
 7. Posiada Pani/ Pan prawo do dostępu do swoich danych oraz danych syna/córki/podopiecznego ich sprostowania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych;
 8. Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego narusza przepisy ogólnego rozporządzenia ochrony danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016;
 9. Podanie danych przez Panią/Pana oraz syna/córki/podopiecznego jest dobrowolne jednak niezbędne do przyjęcia syna/córki/podopiecznego na zajęcia żeglarstwa.
 10. Pani/Pana oraz syna/córki/podopiecznego dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również nie będą przetwarzane w formie profilowania.