Prelekcje i szkolenia online

 

Zapraszamy na cykl szkoleń i prelekcji żeglarskich!
 
W sezonie zimowo wiosennym 2022 roku,  rozpoczniemy cykl szkoleń i prelekcji o tematyce żeglarskiej. Ze względu na zagrożenia  spowodowane  koronawirusem COVID19, zajęcia będą prowadzone online na platformie SKYPE.
 

Zajęcia zostaną podzielone  na:  prelekcje i szkolenia.

  • Prelekcje są darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Przy prelekcji znajduje się link do spotkania. Swój udział w  prelekcji  można  grzecznościowo potwierdzić wysyłając informację o udziale w prelekcji na adres mailowy: jkl.anv@wp.pl. Jednak w przypadku prelekcji  nie jest to wymagane.
  • Szkolenia są darmowe dla członków Jachtklubu Łomianki oraz osób uczestniczących w kursach i szkoleniach organizowanych przez nasz Klub.  Pozostałe osoby jeśli chcą wziąć udział w szkoleniach zobowiązane są dokonać wpłaty na cele statutowe Klubu kwoty   nie mniejszej 100zł.  Ta jednorazowa wpłata umożliwia udział  do końca bieżącego roku we wszystkich  naszych szkoleniach online.    W przypadku szkolenia trzeba zgłosić swój udział  na adres mailowy:  jkl.anv@wp.pl.
Jak się połączyć:
  • Prelekcja: link   zamieszczony obok prelekcji skopiować do przeglądarki lub kliknąć w  niego ,
  • Szkolenie: W mailu  zwrotnym podajemy link do szkolenia, który trzeba skopiować do przeglądarki.
Tak wygląda przykładowy link: https://join.skype.com/g5JyVdaOZLrF
 
1. Po kliknięciu w link . W przeglądarce Google Chrome link bez problemu otwiera okno Skype. Natomiast w Firefox trzeba zainstalować rozszerzenie do Skype aby uzyskać połączenie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firefox-web-skype/ (kliknij w link aby zainstalować). Osoby, które mają zainstalowaną aplikację Skype nie muszą instalować dodatkowego rozszerzenia. Możesz połączyć się z nami poprzez smartfona lub komputer.
 
2. W oknie Skype: klikamy dołącz jako gość, lub logujemy się do aplikacji jeśli mamy konto Skype.
 
3. W kolejnym oknie “Nazwa użytkownika” Wpisujemy dowolną, wymyśloną swoją nazwę z którą będziemy identyfikowani (może być imię).
 
4. Potem postępujemy zgodnie z  dalszymi poleceniami. Na końcu klikając dołącz.
 
5. Przed lub w trakcie spotkania lub szkolenia ,w okienku czatu,  prowadzący zamieszczą odpowiednie komunikaty. Proszę je przeczytać.
 
 

Zapraszamy.

Linki do  nagranych oraz zakończonych  prezentacji:

Krótki film z rejsu: https://www.youtube.com/watch?v=OyRLpFtK3S0

Krótki film z rejsu: https://www.youtube.com/watch?v=efolhVTKCDM

  • Marek Kosztyła: Grecja Zatoka Sarońska i Argolicka, https://join.skype.com/Gn2wW7X7567w
  • Zygmunt Kostowski: Jak przygotować rejs i żeglować po Atlantyku,

  • Andrzej Nocoń: Grecja. Żeglowanie wokół wysp Dodekanezu.