Prelekcje i szkolenia online

 

Zapraszamy na cykl szkoleń i prelekcji żeglarskich!
 
Jeszcze przez sezonem, kiedy nie możemy ruszyć na wodę, chcieliśmy Wam zaproponować program naszych zajęć klubowych na najbliższe tygodnie. Ze względu na zagrożenia  spowodowane  koronawirusem COVID19, zajęcia będą prowadzone online.
 
Od 30 stycznia będziemy realizować co 2 tygodnie spotkania na platformie SKYPE dla wszystkich zainteresowanych tematyką żeglarską.
 

Zajęcia zostały podzielone  na:  prelekcje i szkolenia.

  • Prelekcje są darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Przy prelekcji znajduje się link do spotkania. Swój udział w  prelekcji  można  grzecznościowo potwierdzić wysyłając informację o udziale w prelekcji na adres mailowy: jkl.anv@wp.pl. Jednak w przypadku prelekcji  nie jest to wymagane.
  • Szkolenia są darmowe dla członków Jachtklubu Łomianki oraz osób uczestniczących w kursach i szkoleniach organizowanych przez nasz Klub.  Pozostałe osoby jeśli chcą wziąć udział w szkoleniach zobowiązane są dokonać wpłaty na cele statutowe Klubu kwoty   nie mniejszej 100zł.  Ta jednorazowa wpłata umożliwia udział  do końca bieżącego roku we wszystkich  naszych szkoleniach online.    W przypadku szkolenia trzeba zgłosić swój udział  na adres mailowy:  jkl.anv@wp.pl.
Jak się połączyć:
  • Prelekcja: link   zamieszczony obok prelekcji skopiować do przeglądarki lub kliknąć w  niego ,
  • Szkolenie: W mailu  zwrotnym podajemy link do szkolenia, który trzeba skopiować do przeglądarki.
Tak wygląda przykładowy link: https://join.skype.com/g5JyVdaOZLrF
 
1. Po kliknięciu w link . W przeglądarce Google Chrome link bez problemu otwiera okno Skype. Natomiast w Firefox trzeba zainstalować rozszerzenie do Skype aby uzyskać połączenie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firefox-web-skype/ (kliknij w link aby zainstalować). Osoby, które mają zainstalowaną aplikację Skype nie muszą instalować dodatkowego rozszerzenia. Możesz połączyć się z nami poprzez smartfona lub komputer.
 
2. W oknie Skype: klikamy dołącz jako gość, lub logujemy się do aplikacji jeśli mamy konto Skype.
 
3. W kolejnym oknie “Nazwa użytkownika” Wpisujemy dowolną, wymyśloną swoją nazwę z którą będziemy identyfikowani (może być imię).
 
4. Potem postępujemy zgodnie z  dalszymi poleceniami. Na końcu klikając dołącz.
 
5. Przed lub w trakcie spotkania lub szkolenia ,w okienku czatu,  prowadzący zamieszczą odpowiednie komunikaty. Proszę je przeczytać.
 
Uwaga.
Ze strony usuwane są informacje i linki  dotyczące odbytych prelekcji oraz szkoleń.
 

Zapraszamy.


Maj

Zajęcia przeniesione na 16  (niedziela), godz. 17 00 – 18 30.

Szkolenie. Żeglowanie po Zalewie Szczecińskim.

Szkolenie otwarte: https://join.skype.com/L1OkzbsGL3zO

Prowadzący: Paweł Szotek

Co będzie: Charakterystyka akwenu po stronie poleskiej i niemieckiej oraz warunków żeglugowych i pogodowych, miejsca godne polecenia, przykładowe trasy rejsu,  zagrożenia na trasie rejsu, itp.