Szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Rok 2024

Szkolenia na patent żeglarza jachtowego, kursy weekendowe.
Wiosenny (ŻJ1) i jesienny (ŻJ2).
Zajęcia na j. Dziekanowskim i Zalewie Zegrzyńskim.


Kurs szkoleniowy organizowany we współpracy
ze Szkołą Żeglarstwa Fortis.

1.Zajęcia teoretyczne  w formie online.

2. Zajęcia praktyczne z podziałem na 3 pakiety szkoleniowe.
Sam decydujesz jaki pakiet wybierasz:

  • kurs podstawowy: 5 zajęć na j. Dziekanowskim, 3 na Zalewie Zegrzyńskim, na jachtach kabinowych. Szkolenia odbywają się na na 2 jachtach i 2 akwenach, prowadzone przez więcej niż 1 instruktora. Zajęcia rozpoczynają się od godz. 09 00. Kurs zakończony egzaminem końcowym.
  • kurs rozszerzony: dodatkowo płatne szkolenie i powiązane z kursem podstawowym, 2 dniowe intensywne szkolenie manewrowe, wyjazdowe, na jezioro Jeziorak, zajęcia na jachcie typy Antila 26. Kursanci pod nadzorem instruktora ćwiczą głównie: manewry manewry portowe, stawanie na kotwicy, sposób przejmowania jachtu czarterowego, szkolenie załogi, refowanie żagli, planowanie rejsu, cumowanie podczas zredukowanej liczby załogi. To jest przygotowanie do samodzielnego prowadzenia rejsu.
  • ze szkoleniem na patent sternika motorowodnego: dodatkowo płatne szkolenie i powiązane z kursem podstawowym. Cena promocyjna i dotyczy tylko w łącznego szkolenia z kursem żeglarskim. Szkolenie obejmuje manewrowanie jachtem motorowym. Kurs zakończony egzaminem na patent sternika motorowodnego.

3. Terminarz kursów weekendowych na patent żeglarza jachtowego:

MiejsceNumer kursu ŻJ1
Brak miejsc
Numer kursu ŻJ2Uwagi
Jezioro Dziekanowskie Kurs podstawowy żj  Maj: 11,12,18,19,25  Sierpień: 31 Wrzesień: 1,7,8,14Szkolenie w cenie kursu podstawowego
Zalew Zegrzyński Kurs podstawowy żjMaj: 26 Czerwiec: 1,2  Wrzesień: 15, 21, 22Szkolenie w cenie kursu podstawowego
Jezioro Jeziorak Kurs rozszerzonyCzerwiec: 15, 16 Przyjazd 14 wieczoremWrzesień: 28, 29 Przyjazd 27 wieczoremSzkolenie dodatkowo płatne 300 zł/osoby
Zalew Zegrzyński Sternik motorowodnyCzerwiec: 9Październik: 05Szkolenie dodatkowo płatne 350 zł/osoby
Egzamin końcowyCzerwiec: 22Październik: 06Dodatkowo płatny  
Miejsce egzaminu teoretycznegoŁomiankiŁomianki
Miejsce egzaminu praktycznegoŻeglarski Łomianki lub Zalew Zegrzyński Motorowodny Zalew ZegrzyńskiŻeglarski Łomianki lub Zalew Zegrzyński Motorowodny Zalew ZegrzyńskiEgzaminy na Zalewie Zegrzyńskim tylko w przypadku kursów połączonych z motorowodnymi.

 

5. Pełny opis kursu, dokładne terminy, cena, zapisy pod linkiem: